Головна » Файли » Таємниця імені або my name is... » Імена хлопчиків

Андрій
13.12.2011, 22:28:15
У перекладі з давньогрецької означає „мужній, хоробрий” (походить від слова „авдрос” – муж, чоловік). У різних краях воно звучить по-різному: у росіян – Андрєй, у французів - Анрі, у молдаван – Андріяш, у словаків – Ондрей.

Святі покровителі імені: Апостол Андрій Первозванний († 62 р.), який першим був закликаний Ісусом Христом в апостоли (тому й отримав ім’я Первозванний) і який передрік заснування Києва на Дніпрових горах (дні пам’яті 13 липня і 13 грудня), та інші святі мученики: Андрій Лампсакський (31 травня), Андрій Фіваїдський (25 червня), Андрій Критський (17 липня), Андрій Стратилат Таврійський (†302 р.) (1 вересня), Андрій Ефеський (3 жовтня), Андрій Сіракузький (6 жовтня), Андрій Константинопольський (15 жовтня), Андрій Топгемський (23 жовтня), Андрій Критський (30 жовтня), Андрій Оксиринфський, Єгипетський (15 грудня).

Святий апостол Андрій Первозванний першим з апостолів пішов за Христом, а потім привів до нього свого рідного брата апостола Петра. В молоді літа майбутній апостол Андрій став найближчим учнем святого пророка Івана Хрестителя. Святий Андрій вирушив з проповіддю Слова Божого у східні країни - Малу Азію, Фракію, Македонію, узбережжя Чорного моря, Крим, Причорномор’я і по Дніпру піднявся до місця, де нині стоїть Київ. біля Київських гір він зупинився на нічліг. А вранці сказав своїм учням: "Бачите ці гори? На цих горах засяє благодать Божа, постане великий город, і буде тут багато церков". Апостол піднявся на гори, благословив їх и поставив хрест. Звідси апостол пройшов через землі варягів у Рим, потім повернувся у Фракію, де в невеличкому селищі Візантії (майбутньому Константинополі) заснував християнську Церкву. За молитвами апостола, Господь здійснював чудеса: хворі зцілювались, сліпі ставали зрячими. За наказом римського правителя, апостола розіп’яли на хресті († 62 р.).

Отже, іменини Андрії святкують: 31 травня; 25 червня, 13 і 17 липня, 1 вересня; 3, 6, 15, 23, 30 жовтня; 13, 15 грудня.

1 вересня – Стратилатів день (день пам’яті Андрія Стратилата) – початок бабиного літа. Цього дня починали копати буряки.

13 грудня, на Андрія – не можна пекти хліб, шити і прясти. Дівчата ворожать на судженого.

Категорія: Імена хлопчиків | Додав: hospitable | Теги: Андрій, значення імені
Переглядів: 996 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]