Головна » 2011 » Липень » 20 » 28 липня - День хрещення Київської Русі
09:40:23
28 липня - День хрещення Київської Русі
Прийняття Київською Руссю християнства - одна із найголовніших подій за час правління Володимира Великого і доленосних в історіїї нашої держави. Сталася вона в 988 році. В країні почали будуватися церкви. особливо багато з"явилося їх у Києві.
Однією із найстаріших і найкращих у Києві була Десятинна церква. Вона споруджена Володимиром Великим у 991-996 рр. На її будівництво та утримання він віддав десяту частину із своїх власних прибутків. Це був перший хрестокупольний кам"яний храм, прикрашений мозаїками, фресками та різьбленням, у Київській Русі. У його приміщенні була організована одна з перших шкіл, де діти знатних киян вивчали богослов"я, співи, арифметику, грецьку мову. 
Після впровадження християнства в  державі почали набувати поширення наука й освіта. Спорідненість Київської русі з християнським світом зумовила її небачений історичний, суспільний і культурний розвиток.

Пам'ятний хрест на честь хрещення киян

біля входу до Іллінської церкви на ПодоліКатегорія: Сьогодні | Переглядів: 1282 | Додав: hospitable | Теги: Освіта, Київська Русь | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1  
angel

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]