Головна » 2011 » Вересень » 9 » 8 вересня - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГРАМОТНОСТІ
10:03:42
8 вересня - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГРАМОТНОСТІ
Треба зважати на те, що часом одна лише літера ( а в мовленні - звук) змінює значення слова. І тому, бажаючи успіху, не слід казати: "Бажаю вдачі!". Бо ВДАЧА - це характер, а успіх - УДАЧА. Так само однією лише літерою різняться слова "УКЛАД" і "ВКЛАД". Уклад - це порядок, устрій, а вклад - це внесок, лепта.
Будьмо грамотними у мовленні і під час письма. Бажаємо удачі!!!

Украї́нська (руська) мо́ва (МФА: [ukrɑ'jɪnʲsʲkɑ 'mɔwɑ]) — мова корінного населення України. Належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї. Є державною мовою в Україні, офіційною мовою Придністров'я. Поширена також в Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де мешкають українці. Виникла на основі південних діалектів розмовної мови Київської Русі.

Правила української мови регулює Національна академія наук України, зокрема Інститут української мови НАНУ (історія, граматика, лексикологія, термінологія, ономастика, стилістика та культура мови, діалектологія, соціолінгвістика), Український мовно-інформаційний фонд НАНУ (комп'ютерна лінгвістика, словники), Інститут мовознавства ім. О. Потебні НАНУ (зіставна лінгвістика).

З точки зору фонетики, лексики та граматики найближчою до української є білоруська мова (84% спільної лексики). З точки зору лексики близькими до української є також польська (70% спільної лексики), словацька (68% спільної лексики) та меншою мірою російська мова (62% спільної лексики).
http://uk.wikipedia.org/wiki/Українська_мова
Категорія: Сьогодні | Переглядів: 806 | Додав: hospitable | Теги: Українська мова, грамотність | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1  
book

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]