Головна » 2011 » Жовтень » 6 » Дошкільна освіта - обов"язкова
09:26:01
Дошкільна освіта - обов"язкова
Дошкільна освіта залишається обов’язковою для 5-річних українців
Верховна Рада України відмовилася скасувати обов’язкову дошкільну освіту 5-річних дітей. За ухвалення відповідного законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про дошкільну освіту" про розширення прав суб’єктів дошкільної освіти" проголосували лише 88 народних депутатів з 389 зареєстрованих в сесійній залі.

З огляду на те, що передбачена абзацом третім пункту другого статті 3 Закону України "Про дошкільну освіту" обов’язковість здобування дітьми п’ятирічного віку дошкільної освіти є лише декларацією, не підкріпленою реальними можливостями для її втілення, законопроектом пропонувалося скасувати зазначену імперативну норму.

У законопроекті передбачалося доповнення періодизації дошкільного віку дитини періодом раннього віку. Також законопроектом запропоновано іншу редакцію статті 9 зазначеного вище закону, оскільки в теперішній редакції закон, по суті, позбавляє права батьків навчати й виховувати власних дітей в родині після п’яти років.

Законопроект містить норму, згідно з якою держава забезпечує здобуття дошкільної освіти дітьми старшого дошкільного віку (5-6 років) у дошкільних навчальних закладах, що включає їх належну підготовку до системного навчання в навчальних закладах системи загальної середньої освіти.

За матеріалами: Освітній портал


Категорія: Новини освіти | Переглядів: 897 | Додав: hospitable | Теги: 5 років, дошкільна освіта | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]