Головна » 2011 » Липень » 14 » У школах Дніпропетровської області з жовтня з'являться електронні журнали та щоденники
11:30:22
У школах Дніпропетровської області з жовтня з'являться електронні журнали та щоденники
Кожна школа Дніпропетровської області з жовтня 2011 року отримає можливість працювати з електронним журналом і щоденником через власні сайти, розроблені в системі "Мої знання", повідомила у вівторок заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Марія Пустова.

На нараді, присвяченій питанням підготовки до нового навчального року, вона також зазначила, що вже з жовтня батьки зможуть дізнатися про успішність дітей, зайшовши на сайт школи, в якій навчається дитина. Маючи код доступу, вони зможуть побачити оцінки тільки своєї дитини.

Заступник голови розповіла, що було розглянуто питання про створення інформаційно-комунікаційної (4G) освітньої мережі національного рівня в рамках Національного проекту "Відкритий світ". За словами М. Пустової, реалізація завдань цього проекту дозволить створити умови для широкого впровадження інформаційно-комунікаційних технологій на всіх рівнях освітнього процесу.

"У Дніпропетровській області для зазначеного Національного проекту відібрано 63 пілотних навчальних закладів, де протягом вересня-листопада 2011 року передбачається введення інтерактивних технологій для учнів 7-х, в наступному - 8-х класів" - зазначила М. Пустова.

Мережа "Мої знання" являє собою безкоштовну інтерактивну інформаційно-аналітичну систему, що складається з кількох окремих розділів: електронний "журнал вчителя", "розклад уроків та домашні завдання" та "електронний щоденник".

"Журнал вчителя" є аналогом звичного паперового журналу. Розділ "Зміст уроків та домашні завдання" журналу дає можливість вказувати тему уроку та домашні завдання для учнів. Введені домашні завдання одразу ж з'являться у щоденниках учнів.Відповідно, "Електронний щоденник" - це уроки, домашні завдання та оцінки у звичному для учнів вигляді, що можна переглядати в Інтернеті.

Батьки, в свою чергу, матимуть достовірне джерело інформації щодо успішності отримання освіти своєю дитиною. У щоденнику батьки можуть побачити, які уроки пропущені, які зауваження та побажання записав учитель.

"Доступ в систему, – розповідає Марія Пустова, – буде здійснюватися тільки за спеціальним кодом, отриманим в освітньому закладі. Тому батьки можуть бачити інформацію про успішність тільки власної дитини! Окрім того, батьки матимуть можливість обрати додатковий спосіб отримання інформації, за допомогою СМС-повідомлення на мобільний телефон".

Над аналогічною системою працюють і в Криму. На базі єдиного освітнього Інтернет-порталу створюють реєстр шкіл, систему електронних щоденників учнів, класного журналу з оцінками, розкладу уроків і звітності.

"До створення єдиної бази даних кожен вчитель заповнював безліч різних звітів. Сьогодні всі звіти можна заповнювати в єдиному інформаційному вікні, вони автоматично зводяться разом і відразу ж пересилаються в органи управління освітою. Таким чином, мова йде не просто про якусь базу даних, це інструмент для наших педагогів, який серйозно полегшує роботу вчителя", - зазначила міністр освіти і науки, молоді та спорту автономії Віталіна Дзоз.

Як повідомлялося раніше, в країні впроваджується національний проект "Відкритий світ", згідно з яким до 2015 року учні 5-9 класів мають перейти на безпідручниковий спосіб навчання. Підручники будуть замінені на персональні комп’ютери, планшетні та мобільні ПК.

Згідно з планом проведення національного проекту, 1 жовтня 2011 року має стартувати пілотний проект навчання у форматі 1 учень-1 комп’ютер.

У міністерстві освіти також планують забезпечувати школи швидкісним Інтернетом, з цією метою на початку липня було підписано меморандум про співпрацю між МОНмолодьспорт та оператором "Київстар".13.07.2011 13:44  |  Освіта та наука в Україні  |  За матеріалами: Интерфакс-Украина
Категорія: Новини освіти | Переглядів: 845 | Додав: hospitable | Теги: електоронні журнали | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 3
2  
комп'ютер для учня -добреа де його взяти вчителю?

3  
Я згідна з Вашою думкою Як на мене - чиновники мали б це продумати заздалегідь, забезпечити вчителів можливістю користуватися комп"ютером. Але це з області фантастики, тому й сама собі відкладаю на ноутбук.
Ще у нашому місті з вівторка по п"ятницю в бібліотеці можна безкоштовно користуватися комп"ютерами й послугами інтернету...

1  
Аби тільки всім від цього було краще. Мабуть вчителям було б добре дотримуватися "золотої середини" і не писати зауважень дітям зовсім. Знайдуться хакери і тут, а вчителю - додаткова морока - слідкувати постійно за попередніми записами і вести подвійну документацію...

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]