Головна » Статті » Мої статті [ Додати статтю ]

Сидір Воробкевич
Поет, прозаїк, драматург, суспільний діяч, педагог, видатний композитор, організатор музичного життя - усе це про Сидора Воробкевича. Загалом був одним із найяскравіших культурних діячів Буковини. Народився у Чернівцях, у родині священника. Вчився у семінарії й університеті. Написав понад тисячу віршів, багато оповідань, творив драми, комедії.
Широка була і його музична діяльність: близько ста мелодій на власні тексти, вірші Т.Шевченка, І.Франка, оперети та ін. Музики навчався у Віденській консерваторії, сам викладав спів. Складав літургійні співи та псалми. Глибоко цікавився історією - так виникли його історичні поеми, драми та оповідання, писані в романтичному дусі.  Повне зібрання творів Сидора Івановича було видано в 1909-1911 рр. Головна заслуга письменника: він, як і його молодший брат Григорій, відмовився від "язичія", що панувало тоді на Буковині, а виробив добру літературну мову на народній основі. Лишив по собі чимало творів немеркнучої естетичної вартості, особливо цікава його проза.
Категорія: Мої статті | Додав: hospitable (16.09.2011)
Переглядів: 1001 | Коментарі: 2 | Теги: композитор, Чернівці, Сидір Воробкевич, Буковина, поет, педагог | Рейтинг: 4.3/3
Всього коментарів: 2
2 hospitable  

1 hospitable  

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]