Прийняття Київською Руссю християнства - одна із найголовніших подій за час правління Володимира Великого і доленосних в історіїї нашої держави. Сталася вона в 988 році. В країні почали будуватися церкви. особливо багато з"явилося їх у Києві. Однією із найстаріших і найкращих у Києві була Десятинна церква. Вона споруджена Володимиром Великим у 991-996 рр. На її будівництво та утримання він віддав десяту частину із своїх власних прибутків. Це був перший хрестокупольний кам"яний храм, прикрашений мозаїками, фресками та різьбленням, у Київській Русі. У його приміщенні була організована одна з перших шкіл, де діти знатних киян вивчали богослов"я, співи, арифметику, грецьку мову.
|
1 липня - День архітектури України Можливо ти, юний друже, в майбутньому теж захочеш стати творцем кам"яних літописів. Тоді дізнайся більше про архітектуру в Україні. Термін "архітектура" (або зодчество) походить від грецьких та латинських слів і означає будівельник. Це мистецтво проектування і спорудження будівель. За своїм призначенням архітектура поділяється на релігійну (сакральну), та
...
Читати далі »
|
Розробка проекту Конституції України
велася протягом п"яти років. Але текст її, поданий на обговорення у Верховну Раду, викликав
багато суперечок. Щоб урахувати всі поправки й доповнення, що вносилися
парламентаріями, була утворена спеціальна погоджувальна комісія. Вона крок за
кроком узгоджувала позиції різних політичних партій та угруповань, добираючи
таку редакцію тексту Основного Закону, яка могла бути прийнята конституційною
більшістю голосів.
27 червня 1996 року проект
...
Читати далі »
|
У початковій школі вже декілька років поспіль діти працюють над створенням проектів. Одним із таких є "Винаходи людства". Школярі з великим задоволенням готують даний проект, бо він є одним із найцікавіших як для дівчат, так і для хлопчиків. Із найдавніших винаходів, до найскладніших у сучасності, від шоколаду, до робототехніки, від голки до верстатів, від колеса до ракет, від стріли до лазера... Широкий простір вибору матеріалів, індивідуальні вподобання, вільний доступ у пошуку: журнали, газети, енциклопедії, телебачення, інтернет. Винахідники України Александров Сергій Миколайович Білецький Володимир Стефанович Білобров Юрій Миколайович
...
Читати далі »
|
Розмова з дитиною про наркотики
Рівень інформативності суспільства зростає з кожним роком і зовсім маленькі діти мають доступ до такої інформації, яка була недоступна їх батькам в аналогічному віці. Контролювати ж якість та кількість інформації батькам стає все важче. Щодо проблем наркоманії, то наші діти, на жаль, досить рано отримують інформацію і про це суспільне явище, знаходячи використані наркоманами шприці на дитячих майданчиках або спостерігаючи за наркоманами поблизу під’їзду. Через це так чи інакше, але батькам необхідно надати дітям певні відомості про шкідливі для здоров’я речовини, враховуючи вікові психологічні особливості.
Спілкування з дитиною 5— 8 років
У цьому віці дитина зазвичай демонстр
...
Читати далі »
|
Відповідно до наказу ГУОН № 302 від
08.06.2011 «Про організацію і проведення Крайових зборів керівників навчальних
закладів та серпневих конференцій працівників освіти Чернівецької області у
2011 році» 29 серпня 2011р. о 10.00 в приміщенні Чернівецького академічного
обласного українського музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської
відбудуться Крайові збори керівників навчальних закладів з порядком денним «Про
створення умов здобуття якісної дошкільної та початкової освіти в навчальних
закладах області».
З метою належного
науково-методичного забезпечення навчального
...
Читати далі »
|
Для північної півкулі Землі настав найдовший день у році і, відповідно, найкоротша ніч. Земля в цей день, здійснюючи рух навколо Сонця і обертаючись навколо власної осі, в черговий раз займає по відношенню до нього таке положення, коли сонячні промені в Північній півкулі прямовисно падають на північний тропік. З цього дня день починає поступово зменшуватися.
День сонячного сонцестояння мав величезне значення для людей, що жили тисячі років тому. У часи язичників сонце мало божественну владу над усім живим, а літнє сонцестояння означало найвищий розквіт всіх сил природи. Вважалося, що народжені в цей день володіють великою силою.
У народному календарі 21 червня – день Кирила-сонцеворота. На Русі
...
Читати далі »
|
Генеральна Асамблея проголосила 17 червня «Всесвітнім днем боротьби з опустелюванням і засухою» у зв’язку з річницею з дня прийняття Конвенції Організації Об’єднаних Націй по боротьбі з опустелюванням 17 червня 1994.
Державам пропонувалося присвячувати Всесвітній день підвищенню інформованості про необхідність міжнародної співпраці в боротьбі з опустелюванням і наслідками засухи та про хід здійснення Конвенції по боротьбі з опустелюванням.Основною метою цієї дати є проведення семінарів, тренінгів та інших інформаційних акцій з підвищення рівня поінформованості населення про проблеми опустелювання і деградації земель.
|
16-19 червня 1963 р. відбувся груповий політ навколо Землі корабля "Восток-5", пілотованого льотчиком-космонавтом В.Ф.Биковським, і корабля "Восток-6", пілотованого першою в світі жінкою льотчиком-космонавтом В.В.Терешковою. Політ першої в світі жінки-космонавта на космічному кораблі «Восток-6» по навколоземній орбіті разом із кораблем «Восток-5», пілотованим Валерієм Биковським, тривав 2 доби 22 години 50 хвилин. Проте, за деякими джерелами, проведені в космосі години стали для Терешкової зовсім не найщасливішими в житті. Говорили, що Валентина не могла узяти і крихти до рота – від усього нудило. Але вона намагалася усміхатися і передавала на Землю: «Я – Чайка. Політ проходить нормально».
Втім, як з’ясувалося зовсім недавно, політ міг би і не завершитися та
...
Читати далі »
| |