14:33:11 Алфавіт віршами написаними Олександром Олесем для сина |
Ще йдучи до школи, діти знайомі зі звуками і літерами. А як цікаво буде вивчити алфавіт у віршах, а якщо б іще малюнки віднайти!!! (Буду над цим працювати, щоб розмістити всі ці картинки на сайті). Отож, подаємо текст вірша О.Олеся. Спробуйте вивчити його, але не одразу, по одній строфі щодня, а наступного дня повторити. Літеру, яку вичваєте викладайте на холодильнику магнітиком, чи намалюйте в альбомі, або надрукуйте слово, а першу букву виділіть червоним кольором (червоне на тлі чорного запам"ятовується краще). Айстра квітне у саду, Аїр в лузі я знайду. Бізон у двір забрався, Баран його злякався. Ведмеді вулика знайшли, Вовки під деревом лягли. Грак сидить на димарі, Голуб в"ється угорі. Гава сіла удворі, Гудзичок знайшла в траві. Дельфін живе в морях, Дракон - лише в казках. Ему бігає чимдуж, Єнот купається у річці Вуж. Жук до себе лізе в нірку, Жабка плигає на гірку. Зайчик вибіг із лісочку, Зебра стала на горбочку.
и великої немає, и слова не починає. Індик крутиться та дметься, Іволга летить, сміється. Їжачок, піймавши жабку, Їжачку дає у лапки. Йорж - це риба із голками, Йог лежить на склі з цвяхами. Курка сіла на гніздечко, Качка ходить недалечко. Лис попався у тенета, Лебідь виплив з очерета. Мавпа плигає, стрибає, Мишка з нірки виглядає. Носоріг поліз у воду, Нирка теж шукає броду. Осел прив"язаний пасеться, Орел за пташкою женеться. Півень весело співає, Пугач цілий день дрімає. Рибка плаває, гуляє, Рак на неї поглядає. Слон синка свого купає, Сарна з лісу виглядає. Тхір піймати хоче качку, Тигр чатує на конячку. Удав лиш голову підняв, Ужака кинувся у став. Фламінго на багно летить, Фазан на гніздечку сидить. Хрущ над вишнею літає, Хлопчик ловить - не піймає. Цап на тина злісти хоче, Цесарочка йде, цокоче. Чапля ходить під вербою, Чайка в"ється над водою. Шишка висить на ялині, Шершень сів на деревині. Щука в ночвах лежить, Щур до неї біжить. Знак м"який ось який - ь. Юрта на снігу стоїть. Юшка на вогні кипить. Явір гнеться над водою, Ятір сохне під вербою.
Кожну строфу, вивчаючи, можна обіграти у ролях, або малювати сюжет тощо. Зверніть увагу на наголоси, у словах вірша, вони можуть бути дивними, тому слід навчитися виразно читати вірш напередодні, бути готовим до пояснення слів. Ось побачите, яким цікавим буде результат через місяць чи два !!! ( Розвиток мовлення, пам'яті вашого дошколярика зросте, ще й алфавіт знатиме, буде чим похвалитися перед однолітками).
|
|
Всього коментарів: 1 | ||
| ||