Ось і настав цей довгожданий час. Ти вперше переступаєш поріг школи. А чи знаєш ти, що таке школа? Слово "школа" прийшло до нас від стародавніх греків, які славилися своїми знаннями. У перекладі з грецької мови "школа" означає "вчена бесіда", "навчальне заняття". З часом це слово набуло багатьох значень. Але найпоширеніше, зрозуміле всім таке: будинок, в якому навчаються діти. Зараз навряд чи можна знайти людину, котра б не вчилася у школі. Колись до неї ходили і твої батьки. Саме школі вони завдячують своїми знаннями. Часто школу називають другою рідною домівкою. І мабуть, неспроста. Бо вона й справді те місце, де ти проведеш найкращі свої дитячі роки. Тут ти знайдеш відданих товаришів і друзів. А батьків тобі замінять вчителі. Шануй їх. Вони бажають тобі добра. У нашій школі є свій розпорядок, звичаї і традиції. Вивчай і дотримуйся їх. А поки що запам"ятай золоте правило поведінки:
...
Читати далі »
|
- Якщо
Ваша дитина йде в школу після садка, то
вона вже, швидше за все, звикла бути між
однолітками. Хоча в першому класі буде
все по - іншому: новий розпорядок дня,
перший вчитель, знайомство з однокласниками.
Всі ці події викликають у Вашої дитини
масу нових емоцій та вражень. Якщо
майбутній першокласник піде в школу з
дому, не відвідуючи дитячого садка до
цього і звик бути постійно з Вами,
можливо, що період адаптації для нього
буде проходити важче. Хоча не завжди
дане твердження вірне і залежить все
від дитини, від її характеру. Адже кожна
дитина - це індивідуальність. У наш час
діти зазвичай ходять на підготовку
перед першим класом до школи протягом
року або півроку. Дізнаються про вчителя,
дітей з якими будуть вчитися. Але щоб
Ваша дитина відчувала себе впевнено в
школі, психологи рекомендують діяти
за таким планом:
...
Читати далі »
|
Вік майбутніх першокласників регламентується статтею 20 Закону України "Про загальну середню освіту" («:зарахування учнів до загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється, як правило, з шести років»).Разом з тим, звертаємо увагу батьків та педагогічної громадськості на те, що згідно зі ст.12 Закону України "Про дошкільну освіту" право на перебування у дошкільних навчальних закладах гарантовано дітям віком від двох місяців до шести (семи) років.Отже, якщо дитина досягла 6-річного віку, дошкільні навчальні заклади не можуть відмовити батькам у подальшому отриманні дошкільної освіти їхньою дитиною. Прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закл
...
Читати далі »
|
Навчання у школі – це новий і надзвичайно складний етап у житті 6-7 річних дітей та їх батьків. Напевно, перед кожним з учасників цієї події стоїть безліч питань, на які вони активно шукають відповідь. Запропонований матеріал допоможе батькам майбутніх першокласників знайти відповіді на питання, які їх хвилюють.
Перш за все необхідно знати, що прихід 6-7 річної дитини до школи збігається з психологічною кризою, пов’язаною з необхідністю навчання у школі і необхідністю взяти на свої маленькі плечі ряд обов’язків, які раніше виконували дорослі.
Не так важливо, чи вміє дитина читати і писати! Важливим є те, чи психологічно готова дитина до навчання, чи сформовані у неї мисленнєві операції, чи готова дитина сприймати і слухати вчителя, чи готова до навчальних навантажень.
У статті наведено приблизний перелік того, що необхідно дитині знати і вміти на кінець дошк
...
Читати далі »
|
Прийом дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється без конкурсу відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 07.04.2005р. №204 "Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів", а також відповідно до території обслуговування. За наявності вільних місць дитина може розпочинати навчання в інших навчальних закладах. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (МОН).
Для зарахування дитини до 1 класу батькам чи особам, які їх замінюють, слід подати такі документи: - заяву на ім'я директора; - копію свідоцтва про народження дитини; - медичну картку встановленого зразка.
До спеціалізованої школи (школи-інтернату) з поглибленим вивченням окремих предметів прийом дітей здійснюється незалежно від території обслуговування.
Прийом дітей, які вступають до першого класу спеціалізованої школи (школи-інтернату), проводиться у терміни, визначені
...
Читати далі »
|
Кожного з батьків рано чи пізно турбує питання про підготовку дошколярика. І більшість з них намагається надолужити за останнє
...
Читати далі »
|
Вступ дитини до школи - важлива подія у житті. Діти по-різному переживають її залежно від психологічної готовності. Більшість дітей охоче йде до школи. Вони включаються в навчальну діяльність, яка стає провідною в їх житті. Перехід дітей на положення школярів зобов"язує їх вчасно вставати, приходити в школу, дотримуватись правил шкільного життя незалежно від того, хочеться чи не хочеться це робити, виконувати обов"язкові завдання, переборювати труднощі в роботі. Успіхи та невдачі дітей у навчанні перебувають під постійним наглядом учителя, батьків, вихователя продовженого дня. На перший план в організації поведінки молодших школярів виступають вимоги школи, вчителя. Учні по-різному
...
Читати далі »
|
Ще йдучи до школи, діти знайомі зі звуками і літерами. А як цікаво буде вивчити алфавіт у віршах, а якщо б іще малюнки віднайти!!! (Буду над цим працювати, щоб розмістити всі ці картинки на сайті). Отож, подаємо текст вірша О.Олеся. Спробуйте вивчити його, але не одразу, по одній строфі щодня, а наступного дня повторити. Літеру, яку вичваєте викладайте на холодильнику магнітиком, чи намалюйте в альбомі, або надрукуйте слово, а першу букву виділіть червоним кольором (червоне на тлі чорного запам"ятовується краще). Айстра квітне у саду, Аїр в лузі я знайду.
Бізон у двір забрався, Баран його злякав
...
Читати далі »
|
У сім"ї і вдитячому садку слід створити умови для вивчення математики. Але це в жодному разі не повинно перетворюватись у примусове заняття з дитиною. Як і будь-що, математику в дошкільному віці мовжна вивчати в ігровій формі. І матеріал для вивчення повинен відповідати віковим особливостям. У програмі дитячих садків виділяють такі групи понять: оцінка величин, числові поняття, поняття про форму, вимірювання, поділ цілого на частини, орієнтація в часі. Кількісна оцінка величин: більший, менший, однаковий за величиною; вищий, нижчий, однаковий за висотою; довший, коротший, однаковий за довжиною; ширший, вужчий, однаковий за шириною; товщий, тонший, однаковий за товщиною; важчий, легший. У формуванні кількісних характеристик множин і величин значна увага приділяється поняттям "більше", "менше", "порівну" і вмінню встановлювати відповідність між елементами порівнюваних множин. Спочатку це роблять способом накладання і прикладання, а вже потім навчають числом виз
...
Читати далі »
|
|